Kierunki studiów

Na Wydziale Infrastruktury i Środowiska kształcimy na kilku kierunkach: Architektura krajobrazu, Biotechnologia, Energetyka, Inżynieria Środowiska. Każdy z tych kierunków odpowiada na aktualne potrzeby rynku pracy oraz globalne wyzwania. Każdy z nich ma interdyscyplinarny charakter oraz szerkie perspektywy zawodowe. W dodatku studia u nas to oprócz teorii przede wszystkim zajęcia laboratoryjne, współpraca z przemysłem i możliwość realizacji innowacyjnych projektów badawczych.

Wydział Infrastruktury i Środowiska to najlepsze miejsce do studiowania i współpracy.

architektura_krajobrazu.png

Architektura krajobrazu

Studia I stopnia (inż.)

  1. Kierunek łączy elementy sztuki, urbanistyki i nauk przyrodniczych, koncentrując się na projektowaniu przestrzeni zewnętrznych, takich jak parki, ogrody czy tereny rekreacyjne.
  2. Studenci uczą się tworzenia przestrzeni estetycznych, funkcjonalnych i ekologicznych, uwzględniając zasady zrównoważonego rozwoju oraz ochrony środowiska.
  3. Program kształcenia przygotowuje do pracy w biurach projektowych, firmach zajmujących się rewitalizacją terenów oraz w administracji centralnej i samorządowej.

więcej w opisie kierunku

biotechnologia_all.png

Biotechnologia

Studia I stopnia (inż.)

Studia II stopnia (mgr inż.)

  1. Kierunek ten łączy nauki biologiczne, chemiczne i techniczne, umożliwiając wykorzystanie procesów biologicznych w takich dziedzinach jak medycyna, rolnictwo czy przemysł spożywczy.
  2. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu genetyki, mikrobiologii i inżynierii procesów biotechnologicznych.
  3. Absolwenci mogą pracować w laboratoriach badawczych, firmach farmaceutycznych czy instytucjach zajmujących się ochroną środowiska

więcej w opisie kierunku

energetyka_all.png

Energetyka

Studia I stopnia (inż.)

Studia II stopnia (mgr inż.)

  1. Program obejmuje technologie związane z produkcją, przesyłem i dystrybucją energii, zarówno z tradycyjnych źródeł, jak i odnawialnych.
  2. Studenci poznają zagadnienia związane z efektywnością energetyczną, zarządzaniem zasobami energetycznymi oraz ochroną środowiska.
  3. Absolwenci znajdują zatrudnienie w sektorze energetycznym, firmach konsultingowych czy instytucjach zajmujących się polityką energetyczną.

więcej w opisie kierunku

jadrowa.png

Energetyka jądrowa

Studia I stopnia (inż.)

  1. Kierunek ten skupia się na technologiach związanych z wytwarzaniem energii jądrowej, bezpieczeństwem reaktorów oraz zarządzaniem odpadami radioaktywnymi.
  2. Kierunek przygotowuje do pracy w elektrowniach jądrowych, instytutach badawczych oraz organizacjach międzynarodowych zajmujących się energią jądrową

więcej w opisie kierunku

inzynieria.png

Inżynieria środowiska

Studia I stopnia (inż.)

Studia II stopnia (mgr inż.)

  1. Studenci uczą się projektowania i zarządzania systemami wodociągowymi, kanalizacyjnymi oraz technologiami oczyszczania ścieków i zarządzania odpadami.
  2. Kierunek kładzie nacisk na rozwiązania wspierające ochronę powietrza, gleby oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.
  3. Absolwenci mogą pracować w przedsiębiorstwach komunalnych, biurach projektowych czy instytucjach rządowych zajmujących się ochroną środowiska

więcej w opisie kierunku

oze.png

Odnawialne źródła energii

Studia I stopnia (inż.)

  1. Program koncentruje się na technologiach pozyskiwania energii z naturalnych zasobów takich jak słońce, wiatr czy biomasa.
  2. Studenci zdobywają wiedzę z zakresu inżynierii środowiska oraz technologii produkcji energii odnawialnej.
  3. Absolwenci mają szansę na zatrudnienie w dynamicznie rozwijającym się sektorze OZE.

więcej w opisie kierunku

Studia w języku angielskim

Inżynieria środowiska

Studia II stopnia (mgr inż.)

Biotechnology

Studia I stopnia (inż)

Szkoła doktorska

Szkoła doktorska

Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.

uczelnia_dostepna.svgPolitechnika Częstochowska uczelnią dostępną.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Logo Fundusze EuropejskieFlaga PolskiLogo Narodowego Centrum Badań i RozwojuFlage Unii Europejskiej